26.06.2021. Կորոնավիրուսի 93 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3631 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 93 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 66 մարդ։ Արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունիսի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224728 դեպք, որոնցից 216489-ն` առողջացած, 4506-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1097 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5603 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2636 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1171097 թեստավորում:

Armenia’s daily coronavirus cases rise by 93 on June 26
Armenia has confirmed 93 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 224,728 as of 11 a.m. Saturday, June 26, the Ministry of Health reports.
66 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 216,489.
The COVID-19 death toll has increased by 1 to 4,506. The figure does not include the deaths of 1,097 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,636 active cases. As many as 1,171,097 tests have been performed in the country since the disease outbreak.