Իրանը սկսել է ռուսական Sputnik V կորոնավիրուսի պատվաստանյութերի արտադրությունը, փորձարկման խմբաքանակը պատրաստ է։ Ռիա նովոստիի հաղորդամբ, հայտնում է Ուղղակի ներդրումների ռուսական հիմնադրամը։
«Ուղղակի ներդրումների ռուսական հիմնադրամը և Actoverco- ն՝ Իրանի առաջատար դեղագործական ընկերություններից մեկը, հայտարարում են երկրում Sputnik V կորոնավիրուսի պատվաստանյութի փորձնական խմբաքանակի արտադրության մասին։
Իրանը դարձել է Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանում առաջին պետությունը, որում իրականացվել է Sputnik V պատվաստանյութի արտադրությունը»,- նշված է հիմնադրամի հայտարարության մեջ։
Նրանք նաև նշել են, որ Իրանում արտադրված պատվաստանյութը կօգտագործվի Իրանի տարածքում պատվաստումների ազգային ծրագրի իրականացման համար

Иран начал производство российской вакцины против коронавируса "Спутник V", готова тестовая партия, сообщил Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ).
"РФПИ и Actoverco, одна из ведущих фармацевтических компаний Ирана, объявляют о производстве в стране тестовой партии российской вакцины против коронавируса "Спутник V".
Иран стал первым государством ближневосточного региона, в котором осуществлено производство вакцины "Спутник V", - заявили в фонде.
Там же отметили, что вакцина, произведенная в Иране, будет использоваться для исполнения национальной программы вакцинации на территории Ирана.