28.06.2021. Կորոնավիրուսի 54 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2962 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 54 նոր դեպք: Առողջացել է 87 մարդ, Մեկ օրում աևձանագրվել է մահվան 4 դեպք:  Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած  տվյալներով, հունիսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224851 դեպք, որոնցից 216645-ն` առողջացած, 4510-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1099 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5609 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2597 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1 177 814 թեստավորում:

28.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 54 новых случая заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 54 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2962 тестах), выздоровели 87 человек.
За сутки от коронавируса скончались 4 человека, у одного из них, согласно сообщению Минздрава, хоть и был зарегистрирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 понедельника, 28 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 224851. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 216645 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4510.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но, согласно министерству здравоохранения, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1099.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5609 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 2597 пациентов. В общей сложности было проведено 1 177 814 тестирований.