«Պատիվ ունեմ» դաշինքը պատրաստվում է դիմել ՍԴ. Սոս Հակոբյան
«Պատիվ ունեմ» դաշինքը պատրաստվում է դիմել ՍԴ՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները։ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ, մամուլի խոսնակ Սոս Հակոբյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ արձանագրված բոլոր խախտումները, որոնք վերաբերում են ազատ, արդար ընտրություններ անցկացնելուն, խոչընդոտելուն, կներկայացվեն, այդ թվում՝ վարչական ռեսուրսի կիրառումը, շրջիկ խմբերի կիրառումը, ատելության խոսքը, Հանրային ՀԸ եթերաժամանակի ոչ հավասար տրամադրումը։
Հիշեցնենք, որ 2021թ հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության արդյունքները մի շարք քաղաքական ուժերի կողմից կասկածի տակ են դրվում։ Ընտրությունների արդյունքների ամփոփման ընթացքում հայտնի դարձավ, որ երեք քաղաքական ուժ՝ «Զարթոնք» ազգային-քրիստոնեական կուսակցությունը, «Հայաստան» դաշինքը և «Պատիվ ունեմ» դաշինքը ԿԸՀ դիմումներ են ներկայացրել՝ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու մասին, որոնք, սակայն մերժվել են։

Блок «Честь имею» собирается обратиться в Конституционный суд с требованием признания недействительными результатов внеочередных парламентских выборов.
Пресс-секретарь, представитель блока «Честь имею» Сос Акопян в беседе с «Пастинфо» заявил, что в суд будут представлены все зафиксированные нарушения, касающиеся проведения свободных, справедливых выборов, воспрепятствования им, а также задействования административного ресурса, применения мобильных групп, риторики ненависти, неравномерного предоставления эфира на Общественном телеканале.
Напомним, несколько политических сил ставят под сомнение результаты голосования на досрочных парламентских выборах, прошедших 20 июня 2021 года.
При подведении итогов выборов стало известно, что национально-христианская партия «Зартонк» (Возрождение), альянс «Армения» и блок «Честь имею» подали заявления в ЦИК об аннулировании результатов внеочередных парламентских выборов, которые, однако, были отклонены.