Ռուս խաղաղապահները Ամարասի և Գանձասարի վանքեր են ուղեկցել 172 ուխտավորների
172 ուխտավոր և արցախցի ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինվորական անձնակազմի ուղեկցությամբ, այցելել են Ամարասի և Գանձասարի քրիստոնեական վանքեր: Հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն:
«Այսօր մենք ուղեկցեցինք ուխտավորներին դեպի Գանձասարի վանք, ապահովել ենք նրանց անվտանգությունը և պատարագից հետո նրանց ուղեկցում ենք Ստեփանակերտ» - ասել է խաղաղապահ զորախմբի սպա Սերգեյ Վիտկոն:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ ուխտավորների հավաքատեղին եղել է Ստեփանակերտում, որտեղից ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ 74 հոգանոց մեկ ավտոշարասյուն գնացել է Ամարասի վանք, իսկ երկրորդը՝ 98 քաղաքացիներով Գանձասար: Պատարագից հետո հավատացյալներին հետ են ուղարկել:

Russian peacekeepers escort 172 pilgrims to Amaras and Gandzasar monasteries
The pilgrims and local residents of Artsakh (Nagorno-Karabakh), accompanied by the military personnel of the Russian peacekeeping contingent, on Sunday visited the Christian monasteries of Amaras and Gandzasar, the Russian Defense Ministry said in a statement on Monday.
"Today we escorted the pilgrims to the Gandzasar monastery, ensured their safety and accompanied them back to Stepanakert after the service," said Sergei Vitko, an officer of the peacekeeping contingent.
The gathering of pilgrims was carried out in the city of Stepanakert, from where, accompanied by Russian peacekeepers, one column of 74 people went to the Amaras monastery, and the second one of 98 people went to Gandzasar. After the service, the pilgrims were escorted back.