Ռուս խաղաղապահները Ամարասի և Գանձասարի վանքեր են ուղեկցել 172 ուխտավորների
172 ուխտավոր և արցախցի ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինվորական անձնակազմի ուղեկցությամբ, այցելել են Ամարասի և Գանձասարի քրիստոնեական վանքեր: Հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն:
«Այսօր մենք ուղեկցեցինք ուխտավորներին դեպի Գանձասարի վանք, ապահովել ենք նրանց անվտանգությունը և պատարագից հետո նրանց ուղեկցում ենք Ստեփանակերտ» - ասել է խաղաղապահ զորախմբի սպա Սերգեյ Վիտկոն:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ ուխտավորների հավաքատեղին եղել է Ստեփանակերտում, որտեղից ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ 74 հոգանոց մեկ ավտոշարասյուն գնացել է Ամարասի վանք, իսկ երկրորդը՝ 98 քաղաքացիներով Գանձասար: Պատարագից հետո հավատացյալներին հետ են ուղարկել:

Российские миротворцы сопроводили паломников при посещении монастырей Амарас и Гандзасар
Паломники и местные жители Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) в сопровождении военнослужащих российского миротворческого контингента посетили армянские  монастыри Амарас и Гандзасар.
«Сегодня мы сопроводили паломников в монастырь Ганзасар, обеспечиваем их безопасность и после службы сопровождаем их обратно в Степанакерт», - сообщил офицер миротворческого контингента Сергей Витко. Его слова приводятся на официальном сайте МО РФ.
Сбор паломников осуществлялся в городе Степанакерт, откуда в сопровождении российских миротворцев, одна колонна в количестве 74 человек отправилась в монастырь Амарас, а вторая в количестве 98 человек в Гандзасар. После службы верующих сопроводили обратно.