Արմեն Չարչյանը երեկ վիրահատվել է
«Պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանը երեկ ենթարկվել է բժշկական միջամտության»,-լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն, հայտնի վնասվածքաբան Արմեն Չարչյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։
Նա մանրամասնեց, որ բժիշկը վիրահատվել է, անեսթեզիայի միջոցով իրականացվել է սրտի ստենդների վիճակի ուսումնասիրություն։
«Նրա առողջական վիճակի նման զարգացումները հաջորդել են հունիսի 23-ին կայացրած կալանավորման որոշմանը։ Ես իսկապես հույս ունեմ, որ որոշակի սահմաններ կան, որոնք իրավապահները, քրեական հետապնդման մարմինները չեն անցնի»,-ասաց նա։
Վարդևանյանն ընդգծեց, որ Չարչյանի դեմ հարուցվածք քրեական գործով խնդիրներն ակնհայտ են, նրա նկատմամբ քրեական հետապնդումն անխուսափելիորեն դադարեցվելու է։
«ՀՔԾ-ի մամուլի խոսնակի զեկուցագրի հիման վրա քրեական գործ է հարուցվել, դրան էլ գումարած, օգտագործել են անանուն աղբյուր, Թելեգրամի Բաղրամյան 26 ալիքում հրապարակված ձայնագրությունը, որը հետագայում պարզվեց մոնտաժված է»,-ասաց նա։

Профессор Армен Чарчян был прооперирован в понедельник. Об этом сообщил в беседе с журналистами адвокат директора МЦ «Измирлян», известного травматолога Армена Чарчяна – Арам Вардеванян.
Он пояснил, что посредством анестезии было проведено обследование состояния стентов сосудов сердца.
«Состояние его здоровья ухудшилось после вынесенного 23 июня решения об аресте. Я действительно надеюсь, что есть определенные границы, которые правоохранители, органы уголовного преследования не перейдут», – сказал он.
Вардеванян подчеркнул, что проблемы по возбужденному в отношении Чарчяна уголовному делу очевидны, уголовное преследование в его отношении неизбежно будет прекращено.
«Уголовное дело было возбуждено на основании докладной пресс-секретаря ССС, кроме того, они испольовали анонимный источник – опубликованную телеграмм-каналом «Баграмян 26» запись. Причем установлено, что опубликованная каналом запись была смонтирована», – указал адвокат.