Աշխարհահռչակ դիրիժոր Մուտին փաստում է՝ հայերն ու իտալացիները բազում ընդհանրություններ ունեն
Իտալիայում մեկնարկել են Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի փորձերը՝ մաեստրո Ռիկարդո Մուտիի ղեկավարությամբ։ Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնից նշում են, որ աշխարհահռչակ դիրիժորի հետ փորձերն անցնում են ջերմ ու պրոֆեսիոնալ մթնոլորտում։
Մուտին փաստում է՝ հայերն ու իտալացիները բազում ընդհանրություններ ունեն։ Եվ այդ ընդհանրություններն օգնում են էլ ավելի լավ կերպով անցկացնելու փորձերն ու շուտով նաև համերգը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը ժամանել է Իտալիա՝ մասնակցելու Ռավեննայի փառատոնին, որի շրջանակում հանդես է գալու աշխարհահռչակ դիրիժոր Ռիկարդո Մուտիի ղեկավարությամբ: Համերգը կկայանա հուլիսի 1-ին:

Маэстро Риккардо Мути: У армян и итальянцев много общего
В Италии начались репетиции Государственного камерного хора Армении  – под руководством маэстро Риккардо Мути. Как сообщают из Национального центра камерной музыки, репетиции с всемирно известным дирижером, бывшим художественным руководителем театра «Ла Скала» проходят в теплой и профессиональной атмосфере.
Мути констатирует: у армян и итальянцев много общего. И это помогает еще лучше проводить репетиции, а вскоре и концерт.
Напомним, Государственный камерный хор Армении прибыл в Италию для участия в Равеннском фестивале, в рамках которого выступит под руководством выдающегося итальянского маэстро Риккардо Мути. Концерт состоится 1 июля.