Հայաստանում երեկ կատարվել է 3711 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 128 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 60 մարդ, մահվան դեպք չի գրանցվել:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունիսի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 225095 դեպք, որոնցից 216778-ն` առողջացած, 4514-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1099 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5613 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2704 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1 185 002 թեստավորում:

Armenia has confirmed 128 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 225,095 as of 11 a.m. Wednesday, June 30, the Ministry of Health reports. 60 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 216,778.
No coronavirus deaths have been reported today. The COVID-19 death toll stands at 4,514. The figure does not include the deaths of 1,099 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,704 active cases. As many as 1,185,002 tests have been performed in the country since the disease outbreak.