«Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնը կկայանա հոկտեմբերին
Երևանի «Ոսկե ծիրան» 18-րդ միջազգային կինոփառատոնը կկայանա հոկտեմբերի 3-10: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ փառատոնի մամուլի գրասենյակի ղեկավար Ռոզա Գրիգորյանից:
Փառատոնի անցկացման ձևաչափի, ծրագրերի, հյուրերի մասին մանրամասներ դեռ հայտնի չեն:
Հիշեցնենք, որ «Ոսկե ծիրան» փառատոնն իր ողջ պատմության ընթացքում մշտապես կայացել է հուլիսին, սակայն բացառություն էր 2020-ը: «Ոսկե ծիրան» 17-րդ միջազգային կինոփառատոնը կայացել էր նոյեմբերին՝ պայմանավորված համավարակային իրավիճակով:
Իսկ արդեն 2020 թ. նոյեմբերին  1-ից՝ «Նվիրում Արցախին» նախագծով, «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը՝ 17-րդ փառատոնի ծրագրերի շրջանակում, միացել էր  «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար» համազգային դրամահավաքին, և մինչև նոյեմբերի 30-ը տարբեր ծրագրերի շարունակական իրականացմամբ իր ներդրումն ունեցել համազգային դրամահավաքի  ընթացքին:

18-й ереванский международный кинофестиваль «Золотой абрикос» пройдет с 3 по 10 октября. Об этом Panorama.am сообщила глава пресс-центра кинофестиваля Роза Григорян.
Подробности о формате фестиваля, программах, гостях пока не известны.
Напомним, фестиваль «Золотой абрикос» на протяжении всей своей истории всегда проводился в июле, но 2020 год стал исключением. 17-й Международный кинофестиваль «Золотой абрикос» прошел в ноябре в связи с пандемией.
А с 1 ноября проектом «Посвящение Арцаху» XVII Международный кинофестиваль «Золотой абрикос» в рамках своих программ присоединился к кампании по сбору средств Всеармянского фонда «Айастан» («Армения») «Мы и наши границы: все для Арцаха», и до 30 ноября последовательным проведением различных программ внес свой вклад в непрерывный процесс общенационального сбора средств.