01.07.2021. Կորոնավիրուսի 126 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3920 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 126 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 104 մարդ, մահացել է 4 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած  տվյալներով, հուլիսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  225 221  դեպք, որոնցից  216 882 -ն` առողջացած, 4517-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1100 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5617 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2722 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է  1 188 922 թեստավորում:

Armenia has confirmed 126 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 225,095 as of 11 a.m. Thursday, July 1, the Ministry of Health reports. 104 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 216, 882.
Four deaths have been reported over the past day. The COVID-19 death toll stands at 4,517. The figure does not include the deaths of 1,100 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,722 active cases. As many as 1,188,922 tests have been performed in the country since the disease outbreak.