Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի նախագահին
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր և Հանրապետական կուսակցության անունից շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ, Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Սի Ծինփինին՝ ՉԺՀ Կոմունիստական կուսակցության կազմավորման 100-ամյակի առթիվ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը
Սերժ Սարգսյանը մաղթել է նախագահ Սի Ծինփինին և նրա կուսակցական գործընկերներին քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր հաջողություններ աշխատանքում ՝ ի շահ բարեկամ Չինաստանի ժողովուրդի:
«Հայաստանի Հանրապետական ​​կուսակցության համար Չինաստանի Կոմունիստական ​​կուսակցությունը միջազգային կարևոր գործընկերներից է:
Մենք շատ բարձր ենք գնահատում այն ​​փաստը, որ 2017 թվականի նոյեմբերին մեր պատվիրակության Պեկին կատարած այցի ընթացքում ստորագրվեց համագործակցության հուշագիր ՀՀԿ-ի և ՉԿԿ-ի միջև, որն ամուր հիմք դարձավ մեր կուսակցությունների հետագա, խորը և համապարփակ գործընկերության համար»,-ասված է Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:

Serzh Sargsyan congratulates China's Xi Jinping on centenary of Communist Party
On behalf of the Republican Party of Armenia (RPA) and himself, Armenia’s third President Serzh Sargsyan congratulated President Xi Jinping of China on the centenary of China's ruling Communist Party on Thursday, Sargsyan's office reported.
In his congratulatory message, Sargsyan wished Jinping and his teammates sound health, happiness and new achievements for the benefit of the friendly Chinese people.
"The Communist Party of China is one of the key international partners for the Republican Party of Armenia.
"We highly appreciate the fact that during the visit of our delegation to Beijing in November 2017, a memorandum of cooperation was signed between the Republican Party of Armenia and the Communist Party of China, which laid a strong foundation for further deep and comprehensive partnership between our parties." the message said.