Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի նախագահին
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր և Հանրապետական կուսակցության անունից շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ, Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Սի Ծինփինին՝ ՉԺՀ Կոմունիստական կուսակցության կազմավորման 100-ամյակի առթիվ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը
Սերժ Սարգսյանը մաղթել է նախագահ Սի Ծինփինին և նրա կուսակցական գործընկերներին քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր հաջողություններ աշխատանքում ՝ ի շահ բարեկամ Չինաստանի ժողովուրդի:
«Հայաստանի Հանրապետական ​​կուսակցության համար Չինաստանի Կոմունիստական ​​կուսակցությունը միջազգային կարևոր գործընկերներից է:
Մենք շատ բարձր ենք գնահատում այն ​​փաստը, որ 2017 թվականի նոյեմբերին մեր պատվիրակության Պեկին կատարած այցի ընթացքում ստորագրվեց համագործակցության հուշագիր ՀՀԿ-ի և ՉԿԿ-ի միջև, որն ամուր հիմք դարձավ մեր կուսակցությունների հետագա, խորը և համապարփակ գործընկերության համար»,-ասված է Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:

Серж Саргсян направил поздравительное послание Си Цзиньпину
Третий президент Армении, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян от своего имени и имени РПА направил поздравительное послание Председателю Китайской Народной Республики, Генеральному секретарю Центрального комитета Коммунистической партии Китая Си Цзиньпину по случаю 100-летия создания Коммунистической партии Китая. Об этом сообщает офис третьего президента РА.
Серж Саргсян пожелал Си Цзиньпину и его товарищам по партии крепкого здоровья, счастья и новых успехов в работе – в интересах народа дружественного Китая.
«Для Республиканской партии Армении Коммунистическая партия Китая – важный международный партнер.
Мы очень высоко оцениваем тот факт, что в ноябре 2017 года в ходе визита нашей делегации в Пекин был подписан меморандум о сотрудничестве между РПА и Компартией Китая, который послужил крепкой основой для дальнейшего, крепкого и всеобъемлющего партнерства наших партий», – говорится в поздравительном послании Сержа Саргсяна.