Ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու կամ ընտրությունների երկրորդ փուլ նշանակելու պահանջով «Հայաստան» դաշինքը դիմել է ՍԴ
10:52 02/07/2021
2021 թվականի հուլիսի 2-ին Սահմանադրական դատարանում գրանցվել է Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններին մասնակցած «Հայաստան» դաշինքի դիմումը՝  ընտրությունների արդյունքները անվավեր ճանաչելու կամ ընտրությունների արդյունքները անվավեր ճանաչելու և մանդատների բաշխման կարգը սահմանելու կամ ընտրությունների երկրորդ փուլ նշանակելու պահանջով։
10։40 -ի դրությամբ ընտրությունների արդյունքների հետ կապված այլ դիմումներ չեն ներկայացվել։
Այս մասին հայտնում  է Սահմանադրական դատարանի մամուլի քարտուղար Եվա Թովմասյանը:
Նշենք, որ այսօր 15։00-ին  տեղի կունենա «Հայաստան» դաշինքի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանի ճեպազրույցը՝ Սահմանադրական դատարան «Հայաստան» դաշինքի մուտքագրված դիմումի վերաբերյալ։

Альянс «Армения» обратился в Конституционный суд с требованием признать недействительными результаты выборов
11:18 02/07/2021
Альянс «Армения» второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна обратился в Конституционный суд с требованием признать недействительными результаты прошедших 20 июня внеочередных парламентских выборов.
«2 июля 2021 года в Конституционном суде зарегистрировано обращение принявшего участие во внеочередных выборах в Национальное Собрание альянса "Армения" – с требованием признания недействительными результаты выборов либо признать недействительными результаты выборов и установить порядок распределения мандатов либо назначить второй тур выборов», – сообщила пресс-секретарь КС Ева Товмасян.
«Других заявлений в связи с итогами выборов к 10:40 не поступало», – отметила она.
Напомним, что сегодня в 15:00 состоится брифинг официального представителя альянса «Армения» Арама Вардеваняна – касательно поступившего в КС обращения альянса «Армения».