Ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով «Պատիվ ունեմ» դաշինքը դիմել է ՍԴ
Սահմանադրական դատարանում գրանցվել է Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններին մասնակցած «Պատիվ ունեմ» դաշինքի դիմումը՝ ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի՝ «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2021 թվականի հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրությունների արդյունքներն ամփոփելու մասին» N 184 Ա որոշումը և ընտրությունների արդյուքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով։
Այս մասին հայտնում է Սահմանադրական դատարանի մամուլի քարտուղար Եվա Թովմասյանը:
Այսօր Սահմանադրական դատարանում գրանցվել է նաև արտահերթ խոհրդարանական ընտրություններին մասնակցած «Հայաստան» դաշինքի դիմումը, «Զարթոնք» կուսակցության դիմումը և «Հայոց հայրենիք» կուսակցության դիմումը։
Այսպիսով 2021 թվականի հուլիսի 2-ին Սահմանադրական դատարանն ստացել է ԱԺ արտահերթ ընտրությունների արդյունքների հետ կապված 4 դիմում։

Блок «Честь имею» обратился с КС с требованием признать недействительными результаты парламентских выборов
18:41 02/07/2021
В Конституционном суде зарегистрировано заявление блока «Честь имею»,  принявшего участие во внеочередных парламентских выборах, с требованием признать недействительными результаты парламентских выборов, состоявшихся 20 июня 2021 года.
Об этом сообщает пресс-секретарь Конституционного суда Ева Товмасян.
Сегодня в Конституционном суде зарегистрированы также заявления альянса «Армения»,  партий «Зартонк» и «Айоц Айреник».
Таким образом, 2 июля 2021 года Конституционный суд получил 4 заявления, связанных с результатами досрочных парламентских выборов.