YouTube-ը հեռացրել է Էրդողանի խորհրդականի՝ հայերի դեմ ատելության խոսքի տեսանյութը
YouTube- ը հեռացրել է Թուրքիայի նախագահի հաղորդակցության տնօրեն Ֆահրեթին Ալթունի մասնակցությամբ տեսանյութը՝ ատելության խոսքի հիմքերով։ Այս մասին այսօր հայտնել է «BirGün» թերթը, գրում է Ahval News-ը։
BirGün- ը գրել է, որ Ülke TV իշխանամետ ալիքի տեսանյութը ցույց է տալիս, որ Ալթունը ելույթ է ունենում Հայաստանի ազատագրության հայկական գաղտնի բանակի (ԱՍԱԼԱ) կողմից Թուրքիայի դիվանագետների սպանության կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառման ժամանակ։
Ալթունը ելույթ է ունեցել ապրիլի 24-ին, երբ հիշատակվում է Հայոց ցեղասպանությունը։
Արձագանքելով YouTube-ի որոշմանը՝ Ալթունը սոցիալական մեդիայի հարթակին մեղադրել է «կեղծավորության» մեջ:
«Մենք ևս մեկ անգամ տեսանք, որ մեզ պետք են ներքին և ազգային հարթակներ լրատվության և հաղորդակցության ոլորտներում», - ասել է նա:

YouTube has removed a video of remarks by Turkish Presidential Communications Director Fahrettin Altun on hate speech grounds, Ahval reported on Friday, citing BirGün newspaper.
BirGün said the video by pro-government channel Ülke TV showed Altun speaking at an event marking the assassination of Turkish diplomats by the group known as the Armenian Secret Army for the Liberation of Armenia (ASALA).
Altun gave the speech on April 24, the day that is traditionally used to commemorate the Armenian Genocide.
Reacting to YouTube’s decision, Altun accused the social media platform of “hypocrisy”. “We have seen once again that we need domestic and national platforms in the fields of media and communication,” he said.