Արցախի հարավային շրջաններում որոնումների ընթացքում հայտնաբերվել է 2 աճյուն
Արցախի հարավային շրջաններում (Հադրութ, Վարանդա, Ջրական) հուլիսի 1-ին իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս 2 աճյուն։
Նախնական տվյալներով նրանք ռազմական գործողությունների մասնակիցներ են։ Ինքնությունը կպարզվի միայն դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021թվականի  հուլիսի 1-ը, Արցախի կորուսյալ տարածքներից տարհանվել է ռազմագործողությունների մասնակից և քաղաքացիական անձանց 1590 աճյուն։

Two more bodies found in search operations for war casualties in Artsakh
Two more bodies of killed in the Nagorno-Karabakh war were found on July 1 during search operations held in the Azerbaijani-held southern regions of Artsakh, the State Service of Emergency Situations said on Friday.
The remains were retrieved from Varanda, Hadrut and Jrakan regions, the source said, adding a forensic examination is set to be carried out to establish their identities.
To note, since the start of the ceasefire, a total of 1,590 bodies of fallen troops and civilians have been recovered from the former combat zones.