Արցախի հարավային շրջաններում որոնումների ընթացքում հայտնաբերվել է 2 աճյուն
Արցախի հարավային շրջաններում (Հադրութ, Վարանդա, Ջրական) հուլիսի 1-ին իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս 2 աճյուն։
Նախնական տվյալներով նրանք ռազմական գործողությունների մասնակիցներ են։ Ինքնությունը կպարզվի միայն դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021թվականի  հուլիսի 1-ը, Արցախի կորուսյալ տարածքներից տարհանվել է ռազմագործողությունների մասնակից և քաղաքացիական անձանց 1590 աճյուն։

ГСЧС Арцаха: Обнаружены и эвакуированы останки еще 2 погибших
В результате поисковых работ, проведенных 1 июля в южных районах Арцаха (Гадрут, Варанда, Джракан), были обнаружены и эвакуированы останки еще 2 погибших. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
По предварительным данным, погибшие – участники боевых действий. Их личности будут установлены в результате судебно-медицинской экспертизы.
После прекращения огня с 13 ноября 2020 года по сегодняшний день на территориях, оказавшихся под контролем Азербайджана, обнаружены и эвакуированы останки 1 590 военнослужащих и гражданских лиц.