ՌԴ-ում հինգ գրոհային է ոչնչացվել
Նալչիկի արվարձանում հակաահաբեկչական գործողության արդյունքում հինգ գրոհային է վնասազերծվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է Ազգային հակաահաբեկչական կոմիտեն:
«Քաղաքացիական բնակչության կամ իրավապահ ուժերի անձնակազմի շրջանում զոհեր չկան»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Անցած գիշեր Հակաահաբեկչական  գործողության ռեժիմ էր մտցվել Նալչիկի և Բաքսանի շրջանի տարածքի մի մասում: Ավազակներն արգելափակվել են այգեգրծական ընկերության տներից մեկում: Առավոտյան ժամը երեքին նրանց առաջարկել են վայր դնել զենքերը և հանձնվել, բայց դրան ի պատասխան նրանք կրակ են բացել:
Ըստ Ազգային հակաահաբեկչական կոմիտեի՝ սպանված զինյալները նախատեսում էին կատարել ահաբեկչական բնույթի հանցագործություններ:

В России нейтрализовали пятерых бандитов
В результате контртеррористической операции в пригороде Нальчика нейтрализовали пятерых бандитов, сообщает РИА Новости со ссылкой на Национальный антитеррористический комитет.
"Пострадавших среди гражданского населения и потерь личного состава сил правопорядка нет", — говорится в сообщении.
Режим КТО ввели минувшей ночью на части территории Нальчика и Баксанского района. Бандитов заблокировали в одном из домов в садовом товариществе. Около трех часов утра им предложили сложить оружие и сдаться, но те в ответ открыли огонь.
По данным НАК, уничтоженные боевики планировали совершить преступления террористической направленности.