Հուլիսի 3-8-ն Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում, Վայոց Ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ:
ԱԻ նախարարության կանխատեսումների համաձայն, հանրապետության տարածքում hուլիսի 3-ին, 7-8-ն առանձին շրջաններում՝ կեսօրից հետո, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Հուլիսի 4-6-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 3-4-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով, այնուհետև 5-8-ի ցերեկը նույնքան կնվազի։
Երևան քաղաքում hուլիսի 3-ին, 7-8-ը երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Հուլիսի 4-6-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Армгидрометцентр сообщает, что в Араратской долине и ее предгорьях, в предгорьях Вайоц Дзора, долинах Сюника и в Ереване 3-8 июля ожидается пожароопасная ситуация высокого уровня.
Отмечается, что 3 июля и 7-8-го июля в отдельных районах республики, а также в столице после полудня прогнозируются кратковременные дожди и грозы, в некоторых местностях возможен град. А 4-6 июля синоптики обещают погоду без осадков.
Ветер будет юго-западным со скоростью 5-10 метров в секунду, во время грозы порывы ветра могут достигать скорости 15-20 метров в секунду.
Температура воздуха 3-4 июля постепенно повысится на 3-4 градуса, а 5-8 июля – настолько же понизится.