Հայաստանում երեկ կատարվել է 3907 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 53 նոր դեպք: Առողջացել է 67 մարդ: Մեկ օրում գրանցվել է մահվան 2դեպք: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հուլիսի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 225 606 դեպք, որոնցից 217 198-ն` առողջացած, 4527-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1101 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5628 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2780 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 205 632 թեստավորում:

Armenia has confirmed 53 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 225,606 as of 11 a.m. Monday, July 5, the Ministry of Health reports.
67 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 217,198.
The COVID-19 death toll has increased by 1 to 4,527. The figure does not include the deaths of 1,101 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,780 active cases. As many as 1,205,632 tests have been performed in the country since the disease outbreak.