Ֆիլիպիններում ռազմական ինքնաթիռի կործանման հետևանքով զոհերի թիվը հասնում է 52-ի
Ֆիլիպինների հարավ-արևմուտքում ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռի կործանման զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 52-ի, որոնց թվում՝   երեք քաղաքացիական անձիք։ Այս մասին գրում է Ռիա Նովոստին՝ հղում անելով Պաշտպանության նախարար Դելֆին Լորենզանուի հայտարարությանը։
Նախարարի փոխացմամբ՝ զոհվել է ևս երկու զինվոր, հետևաբար նրանց մեջ զոհերի թիվը 47-ից հասել է 49-ի, ավելի վաղ հաղորդվել էր նաև երեք քաղաքացիական զոհերի մասին: Այսպիսով, զոհվածների թվում այժմ 49 զինվոր է և երեք քաղաքացիական անձիք:
Ֆիլիպինների ռազմաօդային ուժերի C-130 ինքնաթիռը կործանվել է կիրակի օրը ՝ փորձելով վայրէջք կատարել Սուլու նահանգի Հոլո կղզում:

Авиакатастрофа на Филиппинах: число погибших выросло до 52
Общее число погибших при крушении самолета ВВС Филиппин на юго-западе страны увеличилось до 52, включая трех гражданских лиц, сообщает местный портал Inquirer со ссылкой на заявление министра обороны Делфина Лорензану.
По его данным, погибли еще двое военных, таким образом количество жертв среди них возросло с 47 до 49, ранее также сообщалось о трех жертвах среди гражданских. Таким образом, среди погибших теперь числятся 49 военных и трое гражданских.
Самолет С-130 ВВС Филиппин разбился в воскресенье при попытке приземления на острове Холо в провинции Сулу. Как заявлял начальник штаба вооруженных сил Филиппин генерал Сирилито Собехана, самолет не попал на взлетно-посадочную полосу, передает РИА Новости