Կապիտուլյանտին ԼՀԿ-ի կողմից տրվել է հերթական «պասը». Աշոտյան
ՀՀԿ փոխնախագահ, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ Արմեն Աշոտյանն անդրադարձել է այսօր «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության  նախագահ Էդմոն Մարուքյանի հայտարարությանը, որ դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ գյուղատնտեսության և մշակույթի նախարարությունները վերականգնելու առաջարկությամբ։
«ԿԱՐԵՎՈՐԸ՝ ՊԱՍԵՐՈՎ
Էդմոն Մարուքյանը դիմել է կապիտուլյանտին՝ գյուղատնտեսության և մշակույթի նախարարությունները վերականգնելու առաջարկությամբ: Կարծես թե, ընթացիկ մի լուր, որի խորքում, սակայն, առկա են մի շարք կարևոր շերտեր:
1. Գյուղատնտեսության, մշակույթի և սփյուռքի նախարարությունների վերականգնման մասին ամբողջ քարոզարշավի ընթացքում բարձրաձայնում էր «Պատիվ ունեմ» դաշինքը: Խնդրին ուշադրույթուն էր դարձնում նաև «Հայաստանը»:
2. Ավելին, նշված նախարարություները կառավարության կառուցվածք վերադարձնելու թեզը մեր դաշինքի նախընտրական ծրագրի կարևոր դրույթներից էր:
3. Նայեցի ԼՀԿ նախընտրական ծրագիրը և ՈՉ մի խոսք չգտա նման քայլի կարևորության կամ նման առաջարկի մասին:
4. Այնուհանդերձ ԼՀԿ ղեկավարը այսօր առաջարկել է կապիտուլյանտին դիմել նման քայլի, թեպետ նախընտրական խոստումների մեջ այսպիսի դրույթ չի բարձրաձայնել:
Այստեղից կանխատեսելի հետևություն.
5. Կապիտուլյանտին ԼՀԿ-ի կողմից տրվել է հերթական «պասը», որպեսզի նա ներկայացնի կառավարության կառուցվածքի մեջ փոփոխությունները, իսկ խնդրի բարձրաձայնման առաջնահերթությունից փորձեն զրկել «Պատիվ ունեմ» դաշինքին:

«Просвещенная Армения» передала капитулянту очередной «пас» - Ашотян
Вице-президент РПА, представитель блока «Честь имею» Армен Ашотян сегодня коснулся заявления председателя партии «Просвещенная Армения» Эдмона Марукяна о том, что он обратился к Николу Пашиняну с предложением о восстановлении министерств сельского хозяйства и культуры.
«ГЛАВНОЕ – ПАСАМИ
Эдмон Марукян обратился к капитулянту с предложением о восстановлении министерств сельского хозяйства и культуры. С первого взгляда, обычная новость, за которой, однако, скрывается ряд важных слоев.
1. О восстановлении министерств селького хозяйства, культуры и диаспоры на протяжении всей агитационной кампании говорил блок «Честь имею». Этого вопроса коснулся и альянс «Армения».
2. Более того, тезис о возвращении указанных министерств в структуру правительства был являлся одним из важных положений предвыборной программы нашего блока.
3. Я посмотрел предвыборную программу «Просвещенной Армении» и не нашел ни одного слова о важности этого шага или о таком предложении.
4. Тем не менее, глава «Просвещенной Армении» сегодня предложил капитулянту пойти на этот шаг, хотя у него таких предвыборных обещаний не было.
Отсюда – предсказуемый вывод:
5. «Просвещенная Армения» передала капитулянту очередную «пас», чтобы он представил изменения в структуре правительства, а блок «Честь имею» попытались лишить приоритета озвучивания вопроса.