06.07.2021. Գրանցվել է կորոնավիրուսի 55 նոր դեպք, 3 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3655 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 55 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 52 մարդ, գրանցվել է կորոնավիրուսից մահվան 3 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հուլիսի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 225 661 դեպք, որոնցից 217 250 -ն` առողջացած, 4530-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս 1101 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5631 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2780 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 209 287 թեստավորում:

Armenia’s daily coronavirus cases rise by 55 on July 6
Armenia has confirmed 55 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 225,661 as of 11 a.m. Tuesday, July 6, the Ministry of Health reports.
52 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 217,250.
The COVID-19 death toll has increased by 3 to 4,530. The figure does not include the deaths of 1,101 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,780 active cases. As many as 1,209,287 tests have been performed in the country since the disease outbreak.