Կոնվերս Բանկ. Մի հաջողության պատմություն. բացօթյա մարզումներ և նոր մշակույթի ձեւավորում
Յուրաքանչյուր շաբաթ Street Work out Հայաստանյան ֆեդերացիան բացօթյա մարզանք է կազմակերպում այն համայնքների բնակիչների համար, որտեղ պրոֆեսիոնալ մարզահրապարակներ կան:
Ֆեդերացիայի ղեկավար Արթուր Հարությունյանի խոսքով, նպատակը առողջ ապրելակերպի հանրայնացումն է, նոր մշակույթի ձեւավորումը:
«Այսպիսի 10-ը խաղահրապարակ կա Հայաստանում: Դրանցից 5-ը՝ Երևանում, Գյումրիում, Մեծամորում, Նոր Հաճնում եւ Արցախում, կառուցվել են Կոնվերս բանկի աջակցությամբ՝ Բանկի 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակում: Այսօր այդ խաղահրապարակները մարդկանց հանգստի սիրելի վայրերից են: Հատկապես ոգեւորիչ է երեխաների եւ դեռահասների հետաքրքրությունը այստեղ մարզումների նկատմամբ»,-ասում է նա:
Կոնվերս բանկը ներկայացրել է տեսանյութ բացօթյա մարզանքների, Կոնվերս բանկի հետ Street Work out-ի Հայաստանյան ֆեդերացիայի համագործակցության մասին:

Every week, the Armenian Federation of Street Workout organizes outdoor workouts for residents of communities where professional workout areas exist, Converse Bank reports. According to Arthur Harutyunyan, Head of the Federation, the goal is to popularize healthy lifestyle and form a new culture.
"In all, 10 such playgrounds in Armenia were built - 5 of which - in Yerevan, Gyumri, Metsamor, Nor Hachn and Artsakh, were performed with the support of Converse Bank within the framework of the Bank's 25th anniversary events. Today, these playgrounds are one of the favorite pastime destinations for people. "The interest of children and teenagers in working out here is especially encouraging," he said.