Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, քամու ուժգնացում
Հուլիսի 7-12-ն Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում, Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ:
ԱԻ նախարարության փոխանցմամբ, հանրապետության տարածքում hուլիսի 7-12-ն առանձին շրջաններում հիմնականում կեսօրից հետո և գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում նաև կարկուտ։ Քամին՝ հյուսիս-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 7-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով։
Երևան քաղաքում hուլիսի 7-10-ը կեսօրից հետո և գիշերը քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ: Հուլիսի 11-12-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Weather update: Short-term rain with thunderstorm predicted in separate places
High risk of fire is predicted in the valley and foothills of Ararat, in the foothills of Vayots Dzor province, in the valleys of Syunik province and in Yerevan city from June 30 to July 5, Hydromet meteorological service reported.
On July 7-12 in separate places in the afternoon short-term rain with thunderstorm is predicted, in separate places hail is also possible. North-west wind speed is 5-10 m/s, during the thunderstorm wind speed may reach up to 15-20 m/s. The air temperature on July 7 will go up 3-5 degrees, the source said.