Արցախի Հանրապետությունում հուլիսի 7-ին կատարվել է 49 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 դեպք:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 7 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 9294 քաղաքացու հետազոտություն, որից 929-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2913 դեպք: Կատարվել է 27 246 թեստավորում:

В Арцахе за сутки выявлено 3 случая заражения коронавирусом
В результате 49 тестов, проведенных в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 7 июля, выявлено 3 случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 7 носителей вируса, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 9294 человека, у 929 из них результаты тестов оказались положительными.
«В целом в Арцахе с начала пандемии подтверждено 2913 случаев заражения COVID-19, проведено 27 246 тестов», – сообщает министерство здравоохранения Арцаха.