Պրոֆեսոր Չարչյանի կամքն ու տրամադրությունը լրիվ տեղն է, չնայած այս իրավական լկտի ամենաթողությանը. Վարդևանյան
Հայտնի բժիշկ, «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Արմեն Չարչյանի պաշտպաններից Արամ Վարդևանյանը գրում է.
«Քաղաքական հետապնդումներից , խայտառակ ապօրինություններերից` չենք զարմանում, Դատավորների «դողացող» ձայներից ու արդարադատության խուսափումից` նույնպես: Երեք տարի շատ հստակ տեսել ենք, պայքարել ենք ու դեռ պետք է պայքարենք: Պրոֆեսոր Չարչյանի կամքն ու տրամադրությույը լրիվ տեղն է, չնայած այս իրավական լկտի ամենաթողությանը: Վստահ եղեք արդարադատություն լինելու է:
Պրոֆեսորը լինելու է ազատության մեջ»:
Հիշեցնենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանը, դատավոր Լուսինե Աբգարյանի նախագահությամբ, այսօր մերժեց Արմեն Չարչյանի պաշտպանների բողոքը՝ անփոփոխ թողնելով նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին առաջին ատյանի դատարանի որոշումը։

Воля и настроение профессора Чарчяна в порядке, несмотря на эту наглую вседозволенность - Вардеванян
17:38 08/07/2021
Защитник известного врача, кандидата в депутаты от альянса «Армения» Армена Чарчяна пишет:
«Нас не удивляют политические преследования, позорное беззаконие, дрожащие голоса судей, избежание от правосудия – тоже. На протяжении трех лет мы все четко видели, боролись и еще будем бороться. Воля и настроение профессора Чарчяна в порядке, несмотря на эту наглую вседозволенность.
Будьте уверены, правосудие победит.
Профессор будет на свободе».
Напомним, что Апелляционный суд под председательством судьи Лусине Абгарян сегодня отклонил жалобу защитников, оставив без изменения решение суда первой инстанции об избранной в его отношении меры пресечения - содержания под стражей.