10.07.2021. Կորոնավիրուսի 150 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5553 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 150 նոր դեպք: Առողջացել է 97 մարդ։ Մեկ օրում գրանացվել է մահվան 3 դեպք։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով,  հուլիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 226 285 դեպք, որոնցից 217 587-ն` առողջացած, 4542-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1106 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5648 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3050 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 230 065 թեստավորում:

10.07.2021. За сутки в Армении подтверждено 150 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 150 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5553 тестов), выздоровели 97 человек.
За сутки от коронавируса скончались 3 человека, у одного из них, согласно сообщению Минздрава, хоть и был зарегистрирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 субботы, 10 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 226 285. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 217 587 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4542.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но, согласно министерству здравоохранения, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1106.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5648 пациентов с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находится 3050 пациентов. В общей сложности было проведено 1 230 065 тестирований.