Եկեք հասկանանք, թե՝ «դրանց սաղին բռնելու ենք, շինենք»-ը ի՞նչ է ենթադրում. Վարդևանյանը՝ դատախազին
«Պարոն Կարեն Բիշարյանը մանրակրկիտ նկարագրում էր, թե մուրճն իրենից ինչ է ենթադրում և այլն: Քանի որ դատախազությունը նման տեսակ մանրամասն վերլուծություն էր իրականացնում՝ եկեք հասկանանք, թե՝ «դրանց սաղին  բռնելու ենք, շինենք»-ը ի՞նչ է ենթադրում»,- Սահմանադրական դատարանում հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու գործով դատաքննությանն այս հարցը Երևան քաղաքի դատախազ Սևակ Հովհաննիսյանի ուղղեց «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը:
Վարդևանյանը նշեց, որ մուրճը, ինչպես ասաց դատախազ Բիշարյանը, օրենքի, իրավունքի դիտատուրան էր, իսկ այս արտահայտությունն ի՞նչ է:
Դատախազ Հովհաննիսյանն ասաց, որ իրենք այդ արտահայտություններից որևէ մեկի բովանդակության դետալացման անհրաժեշտություն չունեն:
«Դուք մատնանշեցիք պարոն Բիշարյանի կողմից բերված չափանիշներից միայն մեկը: Արդյոք այդ խոսքի համատեքստը, դիտավորությունը ձեր կողմից հաշվի չի առնվում, մեր կողմից հաշվի են առնվել այդ բոլոր չափանիշների համադրված վերլուծությունը և դրանցից յուրքանչյուրի իրականության մեջ առկա փաստական հանգամանքները:
Այն համատեքստը, որտեղ կատարվել է  ոչ միայն ձեր մատնանշած, այլ մնացած բոլոր արտահայտությունները, հաշվի են առնվել 5-6 չափանիշների տրամաբանության մեջ՝ և անձը, և կարգավիճակը, և համատեքստը, և ձևն ու բովանդակությունը, և դիտավարությունը, և հնարավոր վնասի առկայությունը»,- ասաց դատախազը:
Քարոզարշավի ընթացքում Թելեգրամ ալիքներից մեկը գրել էր, որ  Արագածոտնի մարզում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներից մեկի ժամանակ ասել էր. «Կամերան հլը էն կողմ տար. ասել եմ, դրանց սաղին բռնելու ենք շինենք»:

Давайте поймем, что предполагает выражение «всех их поймаем, уделаем»? – Вардеванян прокурору
Поскольку прокуратура провела такой подробный анализ, тогда давайте поймем, что предполагает «всех их поймаем, уделаем»?»,- на продолжающемся 12 июля в КС Армении рассмотрении объединенного дела о признании результатов состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных выборов в Национальное Собрание РА недействительными  прокурору города Ереван Севаку Оганнисяну задал такой вопрос представитель альянса «Армения» Арам Вардеванян.
Вардеванян отметил, что молоток, как сказал прокурор Бишарян, - это диктатура закона, права, а что такое это выражение?
Прокурор Оганнисян сказал, что они не нуждаются в детализации содержания любого из этих выражений.
«Вы указали только один из признаков, представленных господином Бишаряном. Не учитываете ли вы контекст, намеренность этого слова? Мы учли анализ всех этих критериев и фактические обстоятельства каждого из них.
Тот контекст, в котором были сделаны не только указанные вами, но и все остальные заявления, учтены в логике 5-6 критериев: и лицо, и статус, и контекст, и форма-содержание, и намеренность, и наличие возможного вреда»,- сказал прокурор.
В ходе агитациоанной кампании один из Телеграм-каналов писал, что в Арагацотнской области Никол Пашинян во время одной из встреч с гражданами сказал: «Камеру ну-ка убери, я сказал, мы их всех уделаем».