Մուկուչյանը հակադարձում է Փաշինյանին
Սահմանադրական դատարանում հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու միավորված գործով դատաքննությանը դիմող «Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցության գործադիր մարմնի ղեկավար Արա Զոհրաբյանը ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին հիշեցրեց Նիկոլ Փաշինյանի մեջբերումը, որն արել է ԱԺ նիստում 2013 թ. սեպտեմբերի 10-ին:
«Ձեր ակտիվ մասնակցությամբ 2013 թվականի նախագահական ընտրությունները կեղծվել են: Այսպիսի  խոսքեր հնչել են 2013 թվականի սեպտեմբերի 10-ին ԱԺ նիստում, Նիկոլ Փաշինյանը այդ հարցն ուղղել է պարոն Մուկուչյանին: Հարցս հետևյալն է՝ պարոն Մուկուչյան, 2013 թվականի նախագահական ընտրությունները կեղծվե՞լ էին, թե՞ ոչ»,- հարցրեց Ա. Զոհրաբյանը:
«Ոչ, կեղծիք չի եղել»,- պատասխանեց Տ. Մուկուչյանը:
Ա. Զոհրաբյանը նաև հետաքրքրվեց՝ երբ է վերջին անգամ Տ. Մուկուչյանը Փաշինյանի հետ կապի մեջ եղել՝ հանդիպման կամ հեռախոսի միջոցով:

Тигран Мукчян опроверг заявление Никола Пашиняна
На продолжающемся 12 июля в КС Армении рассмотрении объединенного дела о признании результатов состоявшихся 20 июня в Армении внеочередных выборов в Национальное Собрание РА недействительными руководитель исполнительного органа национально-христианской партии «Зартонк» («Пробуждение») Ара Зограбян напомнил главе ЦИК Тиграну Мукчяну цитату Никола Пашиняна, озвученную им в бытность депутатом 10 сентября 2013 года.
«При Вашем активном участии были сфальсифицированы итоги президентских выборов 2013 года.  Такие слова прозвучали на заседании НС 10 сентября 2013 года, Никол Пашинян адресовал данный вопрос г-ну Мукучяну. Мой вопрос таков: г-н Мукучян, были ли сфальсифицированы президентские выборы 2013 года?» – спросил Зограбян.
Мукучян в ответ заявил: «Нет, фальсификаций не было».
Зограбян поинтересовался также, когда в последний раз Т.Мукучян был на связи с Николом Пашиняном – встречался или говорил по телефону.