Կայծակի հարվածների հետևանքով Հնդկաստանում մեկ օրում զոհվել է 38 մարդ: Այդ մասին հայտնում է Yahoo News-ը՝ հղում կատարելով Associated Press-ին:
«Մահվան դեպքերի մեծ մասը տեղի է ունեցել արևմտյան Ռաջաստան նահանգում, 12-րդ դարի պահակային աշտարակի մոտ որտեղ 11 մարդ մահացել է կայծակի հարվածից»,-հաղորդագրությունից մեջբերում է արել«Գազետա ռու»-ն:
Նրանցից ոմանք դեպքի պահին սելֆի էին անում, ասել է ոստիկանության ավագ սպա Անանդ Շրիվաստավան: Նրա խոսքով՝ կայծակի հարվածները հանգեցրել են նահանգում ևս 9 մարդու մահվան, շուրջ 20-ը վիրավորվել են:
Ուտար Պրադեշում կայծակը սպանել է ևս 18 մարդու, ասել է տեղական ինքնակառավարման մարմինների խոսնակ Մանոժ Դիքսիտը: Մահացածների մեծ մասը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարողներ էին: Երկու նահանգների կառավարությունները հայտարարել են, որ ֆինանսական փոխհատուցում են վճարելու զոհվածների և վիրավորների ընտանիքներին:

Lightning has killed at least 38 people across two Indian states over the past 24 hours, officials said on Monday, according to Al Jazeera report.  A majority of the deaths occurred in the western state of Rajasthan, where 11 people died after being struck by lightning near a watchtower at the 12th century Amber Fort, police said.
Senior police officer said some of the victims were taking selfies near the watchtower when lightning struck late on Sunday.
In the words of the police officer, at least nine more people were killed and nearly 20 others were injured in separate lightning strikes when the state was lashed with thunderstorms and monsoon rains. It is noted that the India Meteorological Department has warned of more lightning in the next two days.