Ավտոպատահարի հետևանքով 6 պայմանագրային զինծառայող  հոսպիտալացվել է,որոնցից մեկը՝ մահացել․ ՊՆ
Հուլիսի 10-ին, ժամը 02։00-ի սահմաններում, Երասխ-Երևան ավտոմայրուղու 14-րդ կիլոմետրի հատվածում ՀՀ պաշտպանության նախարարության N զորամասի պայմանագրային զինծառայողը, իր կողմից վարած «Օպել Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենայով բախվել է ՊՆ մեկ այլ զորամասի հաշվեկշռում գտնվող «Ուազ Պատրիոտ» մակնիշի ավտոմեքենային, ինչի հետևանքով վերջինը կողաշրջվել է։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
«Ավտոպատահարի հետևանքով 6 պայմանագրային զինծառայող, տարբեր մարմնական վնասվածքներով, հոսպիտալացվել է։ Հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին զինծառայող Գրիգոր Գառնիկի Հարությունյանը մահացել է։ Կատարվում է նախաքննություն։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստի ծանր վիշտը և խորին ցավակցություն ու զորակցություն հայտնում զինծառայողի ընտանիքին, հարազատներին և ծառայակից ընկերներին»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Five contract servicemen suffered injuries, another one died as a result of a road accident on July 10. As the Defense Ministry reported, the accident took place at 2am on the 14km of Yeraskh-Yerevan roadway, where an Opel Astra vehicle run by a serviceman of N military base collided with a vehicle UAZ Patriot belonging to one of the military units. As a result, the UAZ flipped on its side.
The servicemen on UAZ Patriot suffered injuries of various degrees and were taken to hospital. One of them, identified as Grigori Garnik Harutyunyan, died on the way to hospital.
According to the source, a probe is underway to clarify the circumstances of the incident. The ministry shares the heavy grief of the loss, extending its condolences to the family and fellow servicemen of the deceased.