«Ժողովուրդ». Ինչ են քննարկել «Իմ քայլը» խմբակցության անդամները Փաշինյանի հետ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունը հանգստյան օրերին հանդիպում է ունեցել ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Ըստ մեր տեղեկությունների՝ Փաշինյանը որոշել է թիմին անձամբ ներկայացնել խորհրդարանի նոր կազմին ԱԺ նոր նախագահի, փոխնախագահների թեկնածուներին, խմբակցության ղեկավարին ու քարտուղարին: Իշխանական մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ իշխանական ֆրակցիան, կարելի է ասել, համակերպվել է ՔՊ վարչության անդամների որոշման հետ, քանի որ խմբակցության համաձայնությանը չեն էլ սպասել, որոշել են ու եկել ներկայացրել:
Իմքայլականների մի ստվար զանգված այդքան էլ կողմ չի եղել հատկապես ԱԺ փոխնախագահներ Ռուբեն Ռուբինյանի և Հակոբ Արշակյանի թեկնածությունների հետ, բայց քանի որ ոչ մի ձևով չեն կարողացել որոշման վրա ազդել, լուռ համաձայնել են: Նիկոլ Փաշինյանն ասել է թիմին, որ այս անգամ խորհրդարանը պետք է ավելի զգոն ու զգաստ լինի, քանի որ այլ ընդդիմություն է օրենսդիր մարմին մտնում:
Օրենսդիրներին Փաշինյանը կոչ է արել զգաստանալ ու սկսել աշխատել: Ի դեպ, երեկ էլ խմբակցությունից պատգամավորները հեռախոսազանգեր են ստացել. ճշտել են՝ ովքեր են քաղաքում, կկարողանան 67 ձայն ապահովել հուլիսի 14-ին կամ 15-ին Աժ արտահերթ նիստ հրավիրելու համար: Օրը դեռ վերջնական չէ, օրակարգում նախատեսված է ներառել հիմնականում երկրորդ ընթերցման հարցեր»։

«Жоховурд»: Что обсуждали члены фракции «Мой шаг» с Николом Пашиняном
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что представители правящей фракции «Мой шаг» в выходные дни встретились с исполняющим обязанности премьер-министра Николом Пашиняном. По сведениям издания, Пашинян решил лично представить команде новый состав Национального Собрания – кандидатов на посты спикера, вице-спикеров, руководителя и секретаря фракции.
«Как передают наши источники, правящая фракция, можно сказать, практически смирилась с решением членов правления "Гражданского договора", поскольку согласия фракции и не ждали, сами решили и пришли представить.
Значительная часть представителей фракции "Мой шаг" не согласны особенно с   кандидатурами Рубена Рубиняна и Акопа Аршакяна на должности вице-спикеров, однако поскольку не могли никак повлиять на это решение, то молча согласились. Никол Пашинян сказал своей команде, что в этот раз парламент должен быть более бдительными и трезвыми, поскольку в парламенте представлена другая оппозиция. Пашинян призвал законодателей собраться и начать работать.
Кстати, вчера депутатам звонили из фракции: уточняли, кто в городе, смогут ли обеспечить 67 голосов для созыва внеочередного заседания 14 или 15 июля. Эта дата пока неокончательная, в повестку предусматривается включить в основном вопросы второго чтения законопроектов», - пишет газета.