«Փաստ». Ովքեր կնշանակվեն ԱԳ նախարարի և փոխվարչապետերի պաշտոններում
«Փաստ» թերթը գրում է. «Չնայած Սահմանադրական դատարանը դեռևս շարունակում է քննարկել հունիսի 20-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների վիճարկման վերաբերյալ միավորված գործը, և դժվար է կանխատեսել, թե ինչ որոշում կկայացվի հուլիս 17-ին, սակայն իշխանության ներսում ակտիվորեն քննարկվում է տարբեր պաշտոններում թեկնածուների հարցը:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, ամենաբարդը ԱԳ նախարարի հարցն է: Ըստ մեր աղբյուրների, Նիկոլ Փաշինյանը ցանկություն ունի նախարար նշանակել ոչ թե «համակարգից», այլ քաղաքական անձի: Ըստ այդմ, այս պահին, կարծես, ընտրվել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի թեկնածությունը, որն, ի դեպ, վերջին շրջանում բավական ակտիվ է միջպետական հարաբերությունների ու բանակցությունների առումով: Նույն աղբյուրները փոխանցում են, որ փոխվարչապետներ կնշանակվեն ՀՀ ԿԲ նախկին նախագահ Արթուր Ջավադյանը և Փաշինյանի ամենահավատարիմ «զինակիցներից» մեկը՝ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Պապիկյանը»։

«Паст»: Кто будет назначен на должность главы МИД и вице-премьерами
Несмотря на то, что в Конституционном суде пока продолжается рассмотрение объединенного дела о признании недействительными результатов внеочередных парламентских выборов 20 июня в Армении и пока сложно прогнозировать, какое решение будет принято 17 июля, внутри власти, тем не менее, активно обсуждается вопрос кандидатов на различные должности, пишет газета «Паст».
По сведениям издания, самый сложный – вопрос министра иностранных дел.
«Как передают наши источники, Никол Пашинян хочет назначить на должность главы  МИД не представителя "системы", а политическое лицо. Причем, на данный момент выбор вроде остановился на кандидатуре Мгера Григоряна, который, кстати, довольно активен в плане межгосударственных отношений и переговоров.
Согласно тем же источникам, вице-премьерами будут назначены бывший председатель Центробанка Артур Джавадян и один из самых преданных "соратников" Пашиняна и.о. министра территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян», - пишет газета.