13.07.2021. Կորոնավիրուսի 138 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4150 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 138 նոր դեպք: Առողջացել է 79 մարդ, մահացել է 4 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հուլիսի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 226 597 դեպք, որոնցից 217 810 -ն` առողջացած, 4549-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1110 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5659 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3128 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 242 361 թեստավորում:

Armenia has confirmed 138 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 226,597 as of 11 a.m. Tuesday, July 13, the Ministry of Health reports.
79 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 217,810.
The COVID-19 death toll has increased by 4 to 4,549. The figure does not include the deaths of 1,110 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,128 active cases. As many as 1,242,361 tests have been performed in the country since the disease outbreak.