Իրաքի կորոնավիրուսով հիվանդներին բուժող հիվանդանոցում հրդեհի զոհերի թիվը հասել է 92-ի
Իրաքի հարավային Դի Քար նահանգի Նասիրիա քաղաքում COVID-19-ով հիվանդներին բուժող հիվանդանոցում բռնկված հրդեհի զոհերի թիվը հասել է 92-ի։ Այս մասին գրում է Ria-ն՝ վկայակոչելով նահանգի առողջապահության վարչությունը:
Ավելի վաղ նահանգի առողջապահության վարչության խոսնակը ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել էր, որ հրդեհից զոհվել է 64 հիվանդ, շուրջ 100-ը վիրավորվել են:
«Ալ-Հուսեյն հիվանդանոցում բռնկված հրդեհներից զոհվածների թիվը հասել է 92-ի», - հայտնել է հեռուստաալիքը Twitter-ում:
Վարչության ներկայացուցիչը նշել է, որ զոհերի թիվը, ամենայն հավանականությամբ, կավելանա, քանի որ զոհերից մի քանիսի վիճակը ծանր է:

Ирак: число погибших при пожаре в больнице для инфицированных COVID-19 достигло 92
Число погибших при пожаре в больнице для инфицированных COVID-19 в городе Насирия в провинции Ди-Кар на юге Ирака достигло 92, сообщает телеканал "аль-Форат" со ссылкой на управление здравоохранения провинции.
Ранее представитель управления здравоохранения провинции сообщил РИА Новости, что при пожаре погибли 64 пациента, около 100 получили ранения.
"Число погибших при пожаре в больнице аль-Хусейн увеличилось до 92", - сообщает телеканал в своем Twitter.
Представитель управления отметил, что число жертв, скорее всего, возрастет, так как некоторые пострадавшие находятся в тяжелом состоянии.