14.07.2021. Կորոնավիրուսի 189 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5001 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 189 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 86 մարդ, գրանցվել է մահվան 3 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հուլիսի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 226 756 դեպք, որոնցից 217 896 -ն` առողջացած, 4552-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1110 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5662 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3198 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 247 362 թեստավորում:

Armenia’s daily coronavirus cases rise by 189 on July 14
Armenia has confirmed 189 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 226,756 as of 11 a.m. Wednesday, July 14, the Ministry of Health reports.
86 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 217,896.
The COVID-19 death toll has increased by 3 to 4,552. The figure does not include the deaths of 1,110 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,198 active cases. As many as 1,247,362 tests have been performed in the country since the disease outbreak.