Երկու օրվա ընթացքում ոստիկանությունը բացահայտել է հանցագործության 68 դեպք
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 14-ից 15-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 68 դեպք, որից 7-ը՝ նախկինում կատարված։
«Անձնական ունեցվածքի գողության`17, մարմնական վնասվածք պատճառելու` 11, խարդախության՝ 8, մշակումն արգելված թմրանյութ պարունակող բույսեր ապօրինի աճեցնելու՝ 4, թմրամիջոցի հայտնաբերման` 3, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, հարկերից խուսափելու, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, ընտանեկան բռնության և սպանության սպառնալիքի՝ 2-ական, անձի առևանգման, բնակարանային գողության, յուրացման կամ վատնման, գույքը դիտավորությամբ վնասելու, զենք-զինամթերքի առգրավման, ապրանքային նշանն ապօրինի օգտագործելու, հողը փչացնելու և անզգուշությամբ մարմնական վնասվածք պատճառելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 4 հետախուզվող։ Կամավոր ներկայացել է 7 հետախուզվող։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 23 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության և բնակարանային գողության՝ 3-ական, և մարմնական վնասվածք պատճառելու 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 23 պատահար. 4 մարդ զոհվել է, 28-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ»,- նշված է Ոստիկանության հաղորդագրությունում:

По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 14 по 15 июля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 68 случаев преступления, 7 из которых ‒ ранее совершенные.
В частности, 17 случаев кражи личного имущества, 11 случаев причинения телесных повреждений, 8 случаев мошенничества, 4 случая выращивания воспрещенных в к возделыванию растений, содержащих наркотики, 3 случая обнаружения наркотиков, по 2 случая кражи государственного или общественного имущества, уклонения от уплаты налогов, злоупотребления должностными полномочиями, домашнего насилия и угрозы убийством, по 1 случаю похищения человека, квартирной кражи, присвоения или растраты, умышленного повреждения имущества, изъятия оружия и боеприпасов, незаконного использования товарного знака, порчи земли, причинения телесных повреждений по неосторожности.
Задержаны 4 человека, находящихся в розыске, еще 7 с повинной обратились в Полицию.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто по 3 случая кражи личного имущества и квартирной кражи, 1 случай причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 23 ДТП: 4 человека погибли, 28 человек получили телесные повреждения.