15.07.2021. Կորոնավիրուսի 163 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5662 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 163 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 126 մարդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք:
Հուլիսի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 226 949 դեպք, որոնցից 218 022 -ն` առողջացած, 4556-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1110 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5666 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3261 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 253 024 թեստավորում:

Armenia’s daily coronavirus cases rise by 163 on July 15
Armenia has confirmed 163 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 226,949 as of 11 a.m. Thursday, July 15, the Ministry of Health reports.
126 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 218,022.
The COVID-19 death toll has increased by 4 to 4,556. The figure does not include the deaths of 1,110 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,261 active cases. As many as 1,253,024 tests have been performed in the country since the disease outbreak.