Ստեփանակերտի Փափազյանի անվան դրամատիկական թատրոնը հյուրախաղերով հանդես կգա Երևանում և ՀՀ մարզերում
Ստեփանակերտի Վահրամ Փափազյանի անվան դրամատիկական թատրոնը, Նարինե Աբգարյանի «Երկնքից երեք խնձոր ընկավ» վեպի հիման վրա ստեղծված համանուն ներկայացմամբ (բեմականացումը և բեմադրությունը՝ Կարինե Քոչարյանի, նկարչական ձևավորումը՝ Զորիկ Գալստյանի) հյուրախաղերով հանդես կգա Երևանում, ինչպես նաև Արարատի, Կոտայքի, Շիրակի և Լոռու մարզերում: Հյուրախաղերի կազմակերպչական աշխատանքներն իրականացնում է Հայաստանի թատերական գործիչների միությունը։ Հյուրախաղերը կազմակերպվում են ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ։
Բեմադրությունը «Թատերական Լոռի» փառատոնի շրջանակում սեպտեմբերի 29 և 30-ին կներկայացվի համապատասխանաբար Տաշիրում և Ալավերդիում։

Степанакертский драматический театр с гастролями выступит в Ереване и областях Армении
Степанакертский драматический театр имени Ваграма Папазяна с поставленным на основе книги «С неба упали три яблока» Наринэ Абгарян (постановка – Карине Кочарян, художественное оформление – Зорика Галстяна) одноименным спектаклем с гастролями выступит в Ереване, а также в Араратской, Котайкской, Ширакской и Лорийской областях.
Гастроли организованы Союзом театральных деятелей Армении, при поддержке министерства образования, науки, культуры и спорта РА.
«С неба упали три яблока» – история одной маленькой деревни, затерянной в горах, и ее обитателей.
Показы спектакля пройдут также в Ташире и Алаверди 29 и 30 сентября соответственно в рамках фестиваля «Театральный Лори».