Նիդերլանդների կինոթատրոններում ցուցադրվելու է Շառլ Ազնավուրին նվիրված ֆիլմը
Հուլիսի 15-ից Նիդերլանդների կինոթատրոններում ցուցադրվում է Շառլ Ազնավուրին նվիրված՝ «Aznavour, Le Regard de Charles» վավերագրական ֆիլմը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Նիդեռլանդներում ՀՀ դեսպանությունից։
Հուլիսի 14-ին դեսպանության 2-րդ քարտուղար Դավիթ Միրզախանյանն Ամստերդամի «Eye Film Museum»-ում ներկա գտնվեց Շառլ Ազնավուրին նվիրված «Aznavour, Le Regard de Charles» վավերագրական ֆիլմի նախադիտմանն, որը կազմակերպվել էր Ամստերդամի Alliance Francaise կենտրոնի նախաձեռնությամբ և դեսպանության աջակցությամբ։
Լեգենդար շանսոնիեի կյանքի մասին պատմող ֆիլմը նկարահանվել է վերջինիս անձնական արխիվում պահվող, իր իսկ կողմից տարբեր տարիներին կատարված տեսաձայնագրությունների հիման վրա։

“Aznavour, Le Regard de Charles”, a documentary about legendary French-Armenian singer Charles Aznavour, has been on the big screen in the Netherlands since July 15.
Second Secretary of the Armenian Embassy in the Netherlands, David Mirzakhanyan, attended the preliminary screening of the documentary at the Eye Film Museum in Amsterdam on July 14, the embassy said.
The event was organized at the initiative of the Alliance Francaise Center in Amsterdam with the support of the Armenian Embassy in the Netherlands.
The documentary film about the life of the legendary chansonnier was made on the basis of videos stored in Aznavour’s personal archive and recorded by himself in different years.