Նիդերլանդների կինոթատրոններում ցուցադրվելու է Շառլ Ազնավուրին նվիրված ֆիլմը
Հուլիսի 15-ից Նիդերլանդների կինոթատրոններում ցուցադրվում է Շառլ Ազնավուրին նվիրված՝ «Aznavour, Le Regard de Charles» վավերագրական ֆիլմը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Նիդեռլանդներում ՀՀ դեսպանությունից։
Հուլիսի 14-ին դեսպանության 2-րդ քարտուղար Դավիթ Միրզախանյանն Ամստերդամի «Eye Film Museum»-ում ներկա գտնվեց Շառլ Ազնավուրին նվիրված «Aznavour, Le Regard de Charles» վավերագրական ֆիլմի նախադիտմանն, որը կազմակերպվել էր Ամստերդամի Alliance Francaise կենտրոնի նախաձեռնությամբ և դեսպանության աջակցությամբ։
Լեգենդար շանսոնիեի կյանքի մասին պատմող ֆիլմը նկարահանվել է վերջինիս անձնական արխիվում պահվող, իր իսկ կողմից տարբեր տարիներին կատարված տեսաձայնագրությունների հիման վրա։

Посвященный легендарному шансонье Шарлю Азнавуру документальный фильм – в кинотеатрах Нидерландов
В кинотеатрах Нидерландов с 15 июля проходят показы посвященного легендарному шансонье Шарлю Азнавуру документального фильма «Aznavour, Le Regard de Charles». Об этом сообщают из посольства Армении в Нидерландах.
14 июля второй секретарь посольства РА в Нидерландах Давид Мирзаханян в «Eye Film Museum» в Амстердаме присутствовал на предварительном показе документального фильма «Aznavour, Le Regard de Charles», посвященного Шарлю Азнавуру.
Показ был организован по инициативе амстердамского Центра Alliance Francaise и при содействии посольства.
Фильм о жизни легендарного шансонье был снят на основе видеозаписей, хранящихся в его личном архиве, сделанных Азнавуром в разные годы.