Ջերմաստիճանը կբարձրանա 14-16 աստիճանով
Սահարա անապատից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված հուլիսի 16-20- ը հանրապետության ողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա 14-16 աստիճանով, հուլիսի 19-20-ն Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում, Վայոց Ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային շրջաններում և Երևանում ցերեկային ժամերին հասնելով +40․․․+42 աստիճանի։ Այս մասն հայտնում են ԱԻ նախարարությունից
Հուլիսի 16-ին, 18-ի կեսօրից հետո՝ առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում նաև կարկուտ։
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 20-25 մ/վ արագությամբ։ Հուլիսի 17-ին, 19-21-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 16-20-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 14-16 աստիճանով։
Երևան քաղաքում՝
Հուլիսի 16-ի ցերեկը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ։ Հուլիսի 17-21-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Air temperature to increase by 14-16 degrees in the whole territory of Armenia
The air temperature will gradually go up by 14-16 degrees in the whole territory of the Armenia, Hydromet meteorological service reported. According to the source, in the daytime of 19-20, it may reach +40…+ 42 degrees in the Ararat Valley and its foothills, in the foothills of Vayots Dzor and in the valleys of Syunik provinces, in Yerevan city due to the penetration of tropical warm air currents from the Sahara desert.
In the daytime of July 15 in most regions, on 16, on 18 mainly in the afternoon in separate places rain with thunderstorm is predicted, in separate places hail is also possible. On July 17, on 19-20 no precipitation is predicted.