Շենքի բակում հայտնաբերված նորածնին վիճակը շարունակում է կայունանալ
Երևանի Արցախի փողոցի 15 շենքի մուտքերից մեկի մոտից «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիր տեղափոխված նորածին երեխայի վիճակը շարունակում է կայունանալ, արհեստական շնչառական սարքն անջատված է: Այս մասին հայտնում են «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիրից
Երեխան, որը «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիրի մանկական և նորածնային վերակենդանացման կլինիկա էր տեղափոխվել հուլիսի 14-ին ևս մի քանի օր կմնա համալսարանական մասնագետների հսկողության տակ:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 14-ին Երևանի Արցախի փողոցի 15 շենքի մուտքերից մեկի մոտից «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիր էր տեղափոխվել նորածին երեխա, որը ոչ հիվանդանոցային պայմաններում պահվելու արդյունքոմ ուներ ինֆեկցիաներ, շնչառական անբավարարություն:

Состояние найденного во дворе одного из домов в Ереване новорожденного продолжает стабилизироваться
Состояние госпитализированного в университетский больничный комплекс «Мурацан» новорожденного ребенка, найденного у подъезда дома №15 на улице Арцаха в Ереване, продолжает стабилизироваться, младенца отключили от аппарата искусственного дыхания.  Об этом сообщили из комплекса «Мурацан».
Ребенка доставили в отделение  детской и неонатальной реаниматологии университетского больничного комплекса “Мурацан” 14 июля, малышка останется под наблюдением специалистов еще несколько дней.
Напомним, ребенок из-за содержания  во внебольничных условиях был госпитализирован в клинику с инфекциями и дыхательной недостаточностью.