Երասխի համայնքապետը հակառակորդի հետ փոխհրաձգության ընթացքում ստացել է բեկորային վնասվածք. ՔԿ
Երասխ համայնքի ղեկավար Ռադիկ Ռաֆիկ Օղիկյանի՝ բեկորային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով սպանության փորձ կատարելու հատկանիշներով:
ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության  և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ 2021թ. հուլիսի 19-ին՝ ժամը 23:30-ի սահմաններում, Արարատի մարզի Երասխ գյուղի վարչական շրջանի ղեկավար Ռադիկ Ռաֆիկ  Օղիկյանը, գտնվելով ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, հակառակորդի հետ փոխհրաձգության ընթացքում ստացել է բեկորային վնասվածք՝ աջ բազկի շրջանում:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ և 13-րդ կետերով:

The head of Armenia’s Yeraskh community, Radik Oghikyan, sustained a shrapnel wound in a shootout with Azerbaijani forces in the Yeraskh section of the Armenian-Azerbaijani border late on Monday.
The community leader was injured at a military post in the border area at around 11:30pm.
In a statement on Tuesday, the Investigative Committee of Armenia said a criminal case has been launched into an attempted murder on the grounds of national, racial or religious hatred under Article 34-104 of Armenia’s Criminal Code.
The Azerbaijani military opened intense fire at the Armenian positions stationed in the Yeraskh section on Monday evening. The shootings continued until 2am Tuesday, the Armenian Defense Ministry said.