20.07.2021. Կորոնավիրուսի 194 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 6299 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 194 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 102 մարդ, գրանցվել է մահվան 3 դեպք:
Հուլիսի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  227 716   դեպք, որոնցից  218 529 -ն` առողջացած, 4572-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1112 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5684 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3503 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է  1 277 470 թեստավորում:

Armenia has confirmed 194 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 227,716 as of 11 a.m. Tuesday, July 20, the Ministry of Health reports.
102 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 218,529.
The COVID-19 death toll has increased by 3 to 4,572. The figure does not include the deaths of 1,112 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,503 active cases. As many as 1,277,470 tests have been performed in the country since the disease outbreak.