Երևանի քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Վահե Միսակյանի, մերժեց Հայաստանի նախկին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց ստորագրությունը վերացնելու մասին միջնորդությունը։
Խորհրդակցական սենյակից վերադառնալով՝ որոշումը հրապարակեց դատավոր Միսակյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօրվա դատական նիստին պաշտպան Արամ Վարդևանյանը միջնորդություն էր ներկայացրել՝ պահանջելով վերացնել Վազգեն Մանուկյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին։
Հաջորդ դատական նիստը նշանակվել է սեպտեմբերին։
Հիշեցնենք, որ Վազգեն Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 301 հոդվածով (իշխանությունը զավթելուն, տարածքային ամբողջականությունը խախտելուն կամ սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչերը)։

The Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Vahe Misakyan, upheld a signature bond on not leaving the country as a measure of restraint imposed on Armenia’s former Prime Minister Vazgen Manukyan, denying a defense motion.
The judge read out the decision after returning from the deliberations room on Tuesday.
The motion to lift the signature bond as a preventive measure had been filed by Vazgen Manukyan's lawyers Aram Vardevanyan and Erik Aleksanyan at the court hearing earlier on Tuesday.
The next hearing in the case has been scheduled for September.
Vazgen Manukyan has been charged with "calling for the violent overthrow of the constitutional order” under Article 301 of Armenia’s Criminal Code.