21.07.2021. Կորոնավիրուսի 220 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4875 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 220 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 56 մարդ, գանցվել է մահվան մեկ դեպք:
ԱՆ վերջին տվյալների համաձայն, հուլիսի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 227 936 դեպք, որոնցից 218 585 -ն` առողջացած, 4573-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1113 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5686 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3665 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 282 345 թեստավորում:

Armenia has confirmed 220 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 227,936 as of 11 a.m. Wednesday, July 21, the Ministry of Health reports.
56 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 218,585.
The COVID-19 death toll has increased by 1 to 4,573. The figure does not include the deaths of 1,113 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,665 active cases. As many as 1,282,345 tests have been performed in the country since the disease outbreak.