22.07.2021. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 դեպք
Արցախի Հանրապետությունում հուլիսի 21-ին կատարվել է 40 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք։
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 10 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 9967 քաղաքացու հետազոտություն, որից 952-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2935 դեպք: Կատարվել է 27 919 թեստավորում:

В результате 40 тестов, проведенных в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 21 июля, выявлено 2 случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 10 носителей вируса, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 9967 человек, у 952 из них результаты тестов оказались положительными.
«В целом в Арцахе с начала пандемии подтверждено 2935 случаев заражения COVID-19, проведено 27 919 тестов», – сообщает министерство здравоохранения Арцаха.