COVID-19-ի դեմ պատվաստումը տղամարդուն 1 մլն դոլար է բերել
Տեխասի բնակիչը COVID-19 պատվաստումից հետո վիճակախաղի անվճար տոմս է ստացել և ջեքփոթ է վաստակել: Նրա պատմությունը հրապարակում Է «UPI» լրատվական գործակալությունը, գրում է Լենտա.ռու-ն։
Նշվում է, որ հուլիսի 16-ին Գարի Սմիթը Արլինգթոնից այցելել է Արկանզասում գտնվող  ընտանիքին և անցել պատվաստման երկրորդ փուլը: Նրան ասել են, որ նա կարող է ստանալ 20 դոլարի անվճար վիճակախաղի տոմս կամ խրախուսական ծրագրի շրջանակներում որսորդության կամ ձկնորսության վկայական։
Սմիթը ընտրել է տոմսը, ջնջել պաշտպանիչ շերտը և տեսել, որ վիճակախաղը նրան բերել է մեկ միլիոն դոլարի շահում (73,9 միլիոն ռուբլի): «Ես չեմ հավատում դրան»,- խոստովանել է նա:
Սմիթի տատիկը առաջինն էր, ում նա պատմել է  ուրախ լուրը։ «Մենք երկուսս էլ շոկի մեջ էինք։ Տատիկս  անմիջապես ցանկացել է գնալ և այլ տոմս գնել», - պատմել է տղամարդը։
Սմիթը մտադիր է գումարի մի մասը ծախսել հաշիվների վճարման, ինչպես նաև հարսանիքի և մեղրամիսի համար:
Նման վիճակախաղեր են անցկացվում նաև այլ նահանգներում՝ COVID-19 պատվաստումները խթանելու համար: Այսպիսով, Կալիֆոռնիայում խաղարկել են 1,5 միլիոն դոլար: Նմանատիպ ակցիաներ անցկացվել են նաև Ռուսաստանում: Օրինակ, Մոսկվայում  մեքենաներ են խաղարկել COVID-19-ից պատվաստվածների շրջանում։
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Միացյալ Նահանգներում բազմազավակ մայրը պատվաստվածների վիճակախաղում շահել է մեկ միլիոն դոլար: Նա նախատեսում է ծախսել այն երեխաների դաստիարակության և նրանց կրթության վրա:

Gary Smith of Arlington told Arkansas Scholarship Lottery officials he was visiting family in the state last week when they decided to get their second doses of the vaccine at the local health department office.
Smith said he was told his vaccination proof could be used to obtain a $20 scratch-off lottery ticket for free or a $20 gift certificate for the Arkansas Game & Fish Commission as part of the state's incentive program, and he chose the lottery ticket.
Smith said he couldn't believe it when he scratched off the $1 Million Spectacular ticket and revealed the $1 million top prize.
"I know they're lying," Smith recalled thinking when he revealed the prize. "I couldn't believe it."
The winner said his family members were equally surprised.
"My grandmother was the first person that I told about my win," Smith said. "We both were in total shock! She immediately wanted to leave to get her another ticket."
Smith said he plans to use some of his winnings to pay bills and help family members.
"I recently got engaged in April and blessed to have the wedding and honeymoon of my dreams with my future wife," Smith said.