COVID-19-ի դեմ պատվաստումը տղամարդուն 1 մլն դոլար է բերել
Տեխասի բնակիչը COVID-19 պատվաստումից հետո վիճակախաղի անվճար տոմս է ստացել և ջեքփոթ է վաստակել: Նրա պատմությունը հրապարակում Է «UPI» լրատվական գործակալությունը, գրում է Լենտա.ռու-ն։
Նշվում է, որ հուլիսի 16-ին Գարի Սմիթը Արլինգթոնից այցելել է Արկանզասում գտնվող  ընտանիքին և անցել պատվաստման երկրորդ փուլը: Նրան ասել են, որ նա կարող է ստանալ 20 դոլարի անվճար վիճակախաղի տոմս կամ խրախուսական ծրագրի շրջանակներում որսորդության կամ ձկնորսության վկայական։
Սմիթը ընտրել է տոմսը, ջնջել պաշտպանիչ շերտը և տեսել, որ վիճակախաղը նրան բերել է մեկ միլիոն դոլարի շահում (73,9 միլիոն ռուբլի): «Ես չեմ հավատում դրան»,- խոստովանել է նա:
Սմիթի տատիկը առաջինն էր, ում նա պատմել է  ուրախ լուրը։ «Մենք երկուսս էլ շոկի մեջ էինք։ Տատիկս  անմիջապես ցանկացել է գնալ և այլ տոմս գնել», - պատմել է տղամարդը։
Սմիթը մտադիր է գումարի մի մասը ծախսել հաշիվների վճարման, ինչպես նաև հարսանիքի և մեղրամիսի համար:
Նման վիճակախաղեր են անցկացվում նաև այլ նահանգներում՝ COVID-19 պատվաստումները խթանելու համար: Այսպիսով, Կալիֆոռնիայում խաղարկել են 1,5 միլիոն դոլար: Նմանատիպ ակցիաներ անցկացվել են նաև Ռուսաստանում: Օրինակ, Մոսկվայում  մեքենաներ են խաղարկել COVID-19-ից պատվաստվածների շրջանում։
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Միացյալ Նահանգներում բազմազավակ մայրը պատվաստվածների վիճակախաղում շահել է մեկ միլիոն դոլար: Նա նախատեսում է ծախսել այն երեխաների դաստիարակության և նրանց կրթության վրա:

Житель Техаса получил бесплатный лотерейный билет после вакцинации от COVID-19 и сорвал джекпот
Житель Техаса получил бесплатный лотерейный билет после вакцинации от COVID-19 и сорвал джекпот. Его историю публикует информационное Лента.Ру со ссылкой на агентство UPI.
16 июля Гэри Смит (Gary Smith) из Арлингтона навестил семью в Арканзасе и прошел второй этап вакцинации. Ему сказали, что он может получить бесплатный лотерейный билет на сумму в 20 долларов (около 1,5 тысячи рублей) или сертификат на охоту или рыбалку в рамках программы стимулирования вакцинации штата.
Смит выбрал билет, стер защитный слой и увидел, что лотерея принесла ему выигрыш в один миллион долларов (73,9 миллиона рублей). «Я не мог в это поверить», — признался он.
Бабушка Смита была первой, кому он рассказал радостную новость. «Мы оба были в полном шоке! Она сразу же захотела пойти и купить себе другой билет», — рассказал мужчина.
Смит планирует потратить часть денег на оплату счетов, а также на свадьбу и медовый месяц.
Подобные лотереи проводятся и в других штатах для стимулирования вакцинации от COVID-19. Так, в Калифорнии разыграли 1,5 миллиона долларов. В России также проходили подобные акции. Так, в Москве разыгрывали автомобили среди тех, кто привился от COVID-19.