ՌԴ Ստավրոպոլ քաղաքում անհայտ անձը կրակել է ոստիկանության բաժանմունքներից մեկի քրեական հետախուզության պետի տեղակալ Ռուսլան Աբովյանին: life.ru –ին հայտնել է իրավապահ մարմիններում ունեցած աղբյուրը:
Դեպքը տեղի է ունեցել երեկ երեկոյան: Սոցիալական ցանցերում հրապարակված կադրերում երևում է սպանության պահը. տղամարդը ավտոկայանատեղիում մոտենում է ոստիկանական մեքենային և գնդակահարում: Աբովյանը ստացել է առնվազն 9 վիրավորում, ինչի հետևանքով կեսգիշերին մոտ մահացել է հիվանդանոցում:
Սպանության կասկածանքով որոնվում է 1977 թվականին ծնված Զաուրբեկ Կ.-ն: Ենթադրվում է, որ նա դեպքի վայրից փախել է մեքենայով, որը հետագայում լքված են գտել: Որոնման աշխատանքներում ներգրավված են բոլոր ուժերը, ներառյալ` ՕՄՈՆ-ը:

На Ставрополье неизвестный расстрелял замначальника уголовного розыска Руслана Абовяна
В Ставрополе неизвестный застрелил заместителя начальника уголовного розыска одного из отделов полиции Руслана Абовяна. Об этом Лайфу сообщил источник в правоохранительных органах.
Инцидент произошёл накануне вечером. На кадрах, опубликованных в соцсетях, запечатлён предполагаемый момент убийства. На них видно, что мужчина подошёл к автомобилю полицейского на парковке и расстрелял его практически в упор. По данным собеседника Лайфа, Абовян получил не менее девяти ранений, отчего около полуночи скончался в больнице.
По подозрению в убийстве в розыск был объявлен Заурбек К. 1977 года рождения. Предположительно, он скрылся с места преступления на "девятке". Её брошенной позже нашли на трассе "Кавказ" в Андроповском районе. По мнению правоохранителей, мужчина может быть вооружён. На его поиски подняты все силы, включая ОМОН.