Հայտնաբերվել է «Ֆ-1» տեսակի նռնակ
Հուլիսի 26-ին, ժամը 11։52-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Երևանի Բաբայան փողոցի շենքերից մեկի նկուղում նռնակ է հայտնաբերվել։
ԱԻ նախարարության հաղորդմամբ, դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներական ջոկատի օպերատիվ խումբը և Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խումբը։
Փրկարարները նկուղում հայտնաբերել են փաթեթավորած 2 հատ «Ֆ-1» տեսակի մարտական նռնակ՝ պայթուցիչով և հանձնել ոստիկանության աշխատակիցներին։

Обнаружена граната «Ф-1»
26 июля в 11:52 в Национальный центр кризисного управления поступила информация, что в одном из столичных зданий на улице Бабаян обнаружена граната.
Как сообщает МЧС, на место выехали один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательного управления Спасательной службы МЧС по Еревану, оперативная группа инженерного отряда Коллективного центра Сил гражданской обороны Управления гражданской обороны и дежурная группа Управления медицинского обеспечения.
Спасатели в подвале обнаружили 2 боевые гранаты типа «Ф-1» со взрывателем и передали сотрудникам полиции.