Գրանցվել է 614 դեպք, որից 288-ը՝ արտակարգ. ԱԻՆ
Հուլիսի 19-ից 25-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 614 դեպք, որից 288-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 190 հրդեհի, 1 քարաթափման, 3 ուժեղ քամու, 2 պայթյունի, 10 ինքնասպանության փորձի դեպք, 68 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչպես նաև՝ 165 կենցաղային կանչ. տուժել է 125 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է 16 քաղաքացի: Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 15 մահ: Արձանագրվել է թունավորման 13 դեպք:
Տվյալները ներկայացնում է արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 8 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 13 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 9 տրանսպորտային միջոց:

The National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 614 calls from 19 to 25 July, of which 288 were emergency cases.
The number included 190 fire calls, 1 rock fall case, 3 strong wind cases, 2 explosion cases, 10 suicide attempts, 68 road traffic accidents, as well as 165 household calls, the ministry reported on Monday.
A total of 125 people were affected. 16 citizens were rescued due to emergency responders’ efforts.
The past week also saw 13 poisoning cases.
The crisis management center reported a total of 15 fatalities last week.
8 vehicles got stuck in the period due to the weather conditions or other circumstances. Rescuers rendered assistance to 13 citizens, taking 9 vehicles to a safe place.